Tikimės, kad prie Katedros organizuojamas mitingas išlaikys padorumo ir demokratijos egzaminą

Lietuvos liberalus jaunimas džiaugiasi ir palaiko Vilniaus miesto savivaldybės ir Lietuvos šeimų sąjūdžio lūkestį ir norą siekti kompromisą dėl naujai organizuojamo rugsėjo 10 d. mitingo, kurio likimas buvo neaiškus nuo to laiko, kai visi išduoti leidimai bei susibūrimai ir panašaus pobūdžio akcijos buvo atšaukti po rugpjūčio 10-osios riaušių prie Lietuvos Respublikos Seimo. 

Šio mitingo išvakarėse Lietuvos liberalus jaunimas organizuoja akciją, skirtą palaikyti teisės viršenybei ir demokratijai, dabartinei Lietuvos Respublikos konstitucinei sąrangai. Taip pat vienas iš akcijos tikslų yra paraginti Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, kaip valstybės vadovą ir teisės viršenybės bei Konstitucijos garantą, griežtai pasmerkti bet kokius smurto, fizinio ar psichologinio, protrūkius mitingų metu, reaguojant ne vien socialinio tinklo Facebook įrašais, o taip pat ir savo pavyzdžiu rodant, kad savo nuomonę galima reikšti konstruktyviai, etiškai ir nežeminant kitų asmenų orumo.

„Teisė reikšti savo nuomonę ir reikalavimus mitinguose, susibūrimuose yra viena iš pamatinių demokratinės valstybės vertybių, dėl tos priežasties neigiamai vertiname paskutiniųjų mėnesių pavyzdžius, kai buvo bandoma riboti susirinkimo laisvę tiek Kaune, tiek Vilniuje. Tikimės, kad po įtempto ir sudėtingo laikotarpio, susibūrimų teisė bei laisvė vėl bus gerbiama, tačiau tai galioja ne tik institucijoms, bet ir patiems asmenims, kurie organizuoja šias akcijas bei jų dalyviams – mitinguose, protesto akcijose svarbu neperžengti žmogiško padorumo ribos ir nežeminti žmogaus orumo“ – teigė Lietuvos liberalaus jaunimo Valdybos narys Umberto Masi.

Lietuvos liberalus jaunimas primena, kad Vilniaus miesto savivaldybei išdavus leidimą, rugsėjo 9 d. 12 val. prie Lietuvos Respublikos Prezidentūros organizuojama palaikymo akcija teisės viršenybei ir demokratijai. Akcija organizuojama dieną prieš planuojamą Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingą.