Atstovavimas

Kartu net prieš vėją jau nuo 1991 m.

Kodėl atstovavimas yra svarbus?

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) – didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje, vienijanti 63 nacionalines jaunimo organizacijas, su jaunimu dirbančias organizacijas ir savivaldybių jaunimo organizacijų tarybas. Lietuvos liberalus jaunimas (LLJ) taip pat yra LiJOT narė ir aktyviai įsitraukia į organizacijos veiklą.

Lietuvos liberalus jaunimas jau daugelį metų yra LYMEC ir IFLRY bendruomenės dalimi. Taip pat esame Rytų ir Vidurio Europos koalicijoje, kurioje aktyviai bendradarbiaujame su kolegomis iš Estijos, Latvijos, Lenkijos, Slovakijos, Čekijos, Ukrainos, Vengrijos bei Rumunijos. Kadangi Rytų ir Vidurio Europa dalinasi bendra istorija – ilgus metus praleido po geležine uždanga, išgyveno sovietų priespaudą, neteko daugybės gyvybių kovoje dėl savo laisvės ir patyrė daugybę įvairių negandų, šio regiono politinis diskursas kitų valstybių atstovams ne visada būna suprantamas ar svarbus. Bendradarbiaudami koalicijoje ir už jos ribų siekiame statyti tvirtus pamatus liberaliam ir teisingam Europos bei pasaulio vystymuisi.

Be to, narystė šiose organizacijose leidžia mums ne tik prisidėti prie tarptautinės politinės darbotvarkės formavimo, bet ir suteikia galimybes augti, mokytis ir tobulėti. Tačiau, ko gero, svarbiausias dalykas, kurį suteikia tarptautinės galimybės, yra pažintys su liberaliai mąstančiu jaunimu iš viso pasaulio. Be galo džiaugiamės būdami Europinės ir pasaulinės liberalios bendruomenės dalimi ir galėdami prisidėti prie teigiamų pokyčių tiek nacionaliniame, tiek tarptautiniame lygmenyje.

56-oji Lijot asamblėja
LiJOT

Lietuvos jaunimo organizacijų taryba

LLJ kartu su LiJOT ir kitomis jaunimo organizacijomis įgyvendino #ELECT21 advokacijos kampaniją – nuo 2020 metų iškeltos idėjos, kad amžius protui ne riba, reikšmingai prisidėjome prie to, kad būtų pakeista Lietuvos Respublikos Konstitucija. 

 

LiJOT Asamblėjose teikėme įvairias pozicijas ir rezoliucijas, kurių svarbiausios – pozicijos dėl partnerystės Lietuvoje įteisinimo, dėl smurto artimoje aplinkoje ir rezoliucija dėl narkotikų politikos reformos Lietuvoje – visi šie dokumentai buvo patvirtinti narių atstovų asamblėjose. LLJ taip pat turi savo atstovus ir LiJOT valdymo ir priežiūros struktūrose: šiuo metu 3 LiJOT Valdybos nariai ir vienas Kontrolės komisijos narys taip pat yra ir LLJ nariai.

IFLRY – International Federation of Liberal Youth

Tarptautinė liberalaus jaunimo federacija

Tarptautinė liberalaus jaunimo federacija (IFLRY) – tai pasaulinė skėtinė liberalaus jaunimo federacija, vienijanti liberalias organizacijas Europoje, Azijoje, Afrikoje, Šiaurės bei Pietų Amerikoje. Šios federacijos pagrindinis tikslas ir šūkis – tai globalizuoti laisvę. Svarbiausia IFLRY sprendimai, tokie kaip narystės ar dokumentų svarstymai, priimami Generalinėje Asmablėjoje, kuri taip pat vyksta kelis kartus metuose. Taip pat IFLRY vykdo 12 programų, kurios fokusuotos į įvairias aktualias temas, kaip klimato kaita, moterų lyderystė, bei regionus, kaip Rytų Europa ar Lotynų Amerika, kuriuose liberalizmas patiria dar dauagybę iššūkių.

2022 m. IFLRY mokymų sesija „Open data and edemocracy: bringing government tot the citizenship“
2022 m. LYMEC PAVASARIO KONGRESAS
LYMEC – European Liberal Youth

Europos liberalus jaunimas

Europos liberalus jaunimas (LYMEC) – tai skėtinė organizacija, šiuo metu vienijanti daugiau nei 60 tarptautinių liberalių organizacijų iš 38 Europos šalių. LYMEC aktyviai bendradarbiauja su Europos liberalias partijas vienijančiu alijansu Alliance of Liberals and Democrats for Europe Party (ALDE) bei su liberalais iš Europos Parlamente veikiančios grupės Renew Europe. Svarbiausias LYMEC sprendimų priėmimo organas – tai Kongresas. Kongresai vyksta du kartus per metus, jų metu vyksta valdžios organų rinkimai, valdysenos pakeitimai, priimamos ir diakutuojamos rezoliucijos bei svarstomi kiti LYMEC bei Europos politinei darbotvarkei svarbūs klausimai. Be Kongresų LYMEC taip pat organizuoja įvairius tarptautinius renginius, kurių temos aprėpia pačius įvairiausius tarptautinės politikos klausimus. Trumpai tariant, ši organizacija – tai jaunų liberalų bendruomenė iš visos Europos, kurios tikslas yra kurti liberalią Europą ir aktyviai dalyvauti sprendžiant klausimus, turinčius įtakos mūsų žemynui ir jo piliečiams.