Nausėdos pasisakymas „legitimavo homofobišką ir agresyvų diskursą, kuriuo pasižymėjo akcijos organizatoriai“

Lietuvos liberalus jaunimas išplatino viešą kreipimąsi į prezidentą Gitaną Nausėdą, reaguodami į jo mintis, kurios pasirodė šeštadienį, kai Vilniuje vyko „Didysis šeimų gynimo maršas“.

Anot Lietuvos liberalaus jaunimo, po vakarykščio prezidento sveikinimo šeimos dienos proga prašyti būti teisingam visiems „nebeteko prasmės“.

Jų teigimu, G. Nausėdos pasisakymas „legitimavo diskriminacinį, homofobišką ir agresyvų diskursą, kuriuo pasižymėjo akcijos organizatoriai“. „Lietuvos Respublikos Prezidento pasisakymas palydėtas Alternative für Deutschland Europos Parlamento nario sąmokslo teorijų apie Europos islamizaciją, kitų diskriminacinių pasisakymų ir raginimų atšaukti Seimą“, – rašoma kreipimesi.

„Šiandien daug svarstoma, kaip teisiškai spręsime tos pačios lyties žmonių santykių klausimą. Ar reikia šį klausimą apskritai spręsti? Žinoma, kad reikia! Mes turime matyti, kokie įvairūs žmonės gyvena mūsų šalyje – visi mylintys savo Tėvynę, Lietuvos Respublikos piliečiai. Ir aš pripažįstu, kad mes dar turime ką nuveikti, kad visų teisės būtų lygiai užtikrintos.

Man nereikia gudrauti ir išsisukinėti, arba kaitalioti savo nuomonę. Sakiau tai per prezidento rinkimus, kuomet jūs mane rinkote, sakau tai ir dabar. Mes privalome teisiškai sureguliuoti vienos lyties asmenų bendro gyvenimo klausimus, gerbiant jų teisę gauti informaciją apie partnerio sveikatos būklę, teisę į paveldėjimą, kitus svarbius klausimus.

Tačiau tai turi būti daroma laikantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 38 straipsnio, kuriame teigiama, kad šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas, o santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu. Kaip Lietuvos Respublikos prezidentas, pasinaudosiu savo galiomis, kad taip ir būtų“, – tvirtino G. Nausėda.

Anot Lietuvos liberalaus jaunimo, „matyt, pagaliau, nuspręsta atskleisti savo tikrąsias spalvas ir parodyti, kieno pusėje iš tiesų stovima. Ir dar veidmainiškai agituojama ieškoti to, kas mus vienija, kai mitinge dabartinė Vyriausybė ir politinė sistema yra lyginama su bolševizmu. Kai reikalaujama teisių visiems, bet po to pridedama, kad jų norima visiems „normaliems žmonėms“, – rašoma kreipimesi.

„Prezidente, nebesitikime, kad įsisegsite vaivorykštės spalvų ženklelį, bet bent jau savo veiksmais galėtumėte toliau neįžeidinėti ir nežeminti LGBTQ+ bendruomenės. Jūsų sveikinimas Didžiajam šeimos gynimo maršui, kuriame skambėjo tiek įžeidžios retorikos tam tikrų socialinių grupių atžvilgiu, pamynė pasitikėjimą jūsų asmeniu. Prezidente, Lietuvoje tilpsime visi“, – skelbia Lietuvos liberalus jaunimas.

Straipsnis: https://www.lrt.lt/naujienos/lietuvoje/2/1410555/lietuvos-liberalus-jaunimas-nausedos-pasisakymas-legitimavo-homofobiska-ir-agresyvu-diskursa-kuriuo-pasizymejo-akcijos-organizatoriai?fbclid=IwAR2BgCvjhqSMnR60I24k5-aOm6gf4F0vP1dTCyAW_ppJmfbjcYxyBpYr_k