Po truputį šiltėjant orams, nejučia imame mąstyti apie vasarą ir jos teikiamus džiaugsmus. Saulė, jūra ar kiti vandens telkiniai, stovyklos ir žinoma vasaros festivaliai, kurie jaunimui jau yra neatsiejamas vasaros atributas. Abiturientai save apsidovanoja festivalio bilietais už mokyklos baigimą, studentai – už gerus egzaminų rezultatus, o daugeliui mūsų tautiečių kitose šalyse – tai proga grįžti ir pasimėgauti pramogomis savoje šalyje taip palaikant gimtuosius namus. Tačiau atrodo, jog greitai viskas keisis.

Seime pastaruoju metu vyksta protu nesuvokiami dalykai. Užslėpta Grinčo kauke, tamsta sveikatos apsaugos ministras A. Veryga sugalvojo naują planą kaip pavogti bene laukiamiausius visos vasaros renginius – festivalius. Tam pasitelkta jau kelis mėnesius visuomenėje aptarinėjama priemonė: alkoholio įstatymas. Šiame įstatyme teikiami pakeitimai, orientuoti ties visuomeniniais renginiais ir festivaliais, yra smukdantys šių renginių organizatorius ir dalyvius. Draudimas vartoti alkoholį iki 20 metų kaip ir įvairių visuomeninių susibūrimų metu ar miesto šventėse, alkoholis turės dingti ir iš festivalių meniu. Ir kol šuniuko akimis valstiečių-žaliųjų atstovas teigia, jog tai skatins linksmintis be alkoholio, ir šventės bei festivaliai galės gyvuoti, tik teks pakeisti kai kurias taisykles, organizatoriai jau ieškosi naujų lokacijų savo renginiams įgyvendinti. Tačiau ne Lietuvos Respublikos teritorijoje, o užsienyje. Niekam ne paslaptis, kad Lietuvos ir kiti festivaliai didžiąja dalimi išsilaiko tikrai ne iš bilietų, bet iš alkoholio pardavimų festivalio teritorijoje. Tai atneša milžinišką pelną, kuris leidžia atsidėti dalį finansų ateinantiems metams, prižiūrėti aplinką ir aprūpinti tiek organizatorius, bet ir savanorius, kurie yra neatsiejami nuo visų vasaros renginių.

Jaunimas, kuris nori praleisti vasaros atostogas turiningiau nei tik kepant prie jūros, taip pat žvalgosi į kaimyninėse šalyse esančius festivalius, kurie yra liberalesni ir, elementariausiai, leis išgerti alaus bokalą koncerto metu nebijant, kad būsi suimtas ir išvarytas už neleistinus veiksmus. Dar kiti planuoja nelegalius alkoholio į festivalio teritoriją įsinešimo būdus.  Jau šiuo metu yra įprasta praktika apsilankyti festivalio teritorijoje bent keliomis dienomis prieš renginį ir paslėpti savo pirktą alkoholį po žeme, paliekant „kupstelius“, kurie kaip vėliava byloja apie mėginimą bent jau tokiomis priemonėmis pasipriešinti draudimams.

Po skambiais šūkiais ir planais „Išblaivinkime Lietuvą“ pakloti sugadinti vasaros planai, valstybei einanti mokesčių dalis iškeliausianti į užsienio šalis kartu su šventėmis ir festivaliais, jaunimo pasipriešinimas įstatymams naudojant nelegalias priemones. Viskas susijungia į vieną klausimą: Ar mes tikrai taip skatiname linksmintis be alkoholio? O gal vogiame festivalius kaip Grinčas vogė Kalėdas?