Data: gruodžio 2, 2017 Tema: Politinės aktualijos

Šį savaitgalį Lietuvos liberalus jaunimas suorganizavo protesto akciją, dėl įsigaliojusių griežtesnių bausmių už nedidelio narkotinių medžiagų kiekio turėjimą, įskaitant kanapes.

„Pagal mūsų informaciją šiuo metu yra pradėta iki tūkstančio ikiteisminių tyrimų prieš asmenis, kurie sulaikyti vartojant ar disponuojant kanapėmis. Ir tai parodo, kad šita sistema neveikia. Mano nuomone, žmonių, kurie pagauti su minimaliu kiekiu kanapių, vieta nėra kalėjime. Nes tai negelbėja nei nuo priklausomybių, nei padeda atsistatyti ir grįžti į visuomenę iš naujo“, – piktinosi M.Knyza.

Trys mūsų nuomone paprasti žingsniai alternatyviai kanapių politikai pasiekti:

1. Išreiškime aiškią nuomonę, kad mūsų netenkina šiuo metu galiojanti narkotikų politika. Sugriežtintos bausmės ne tik, kad nepadeda kovoti su vartojimo mastais, bet ir negelbėja tų, kurie jau yra priklausomi nuo narkotikų vartojimo.

2. Švieskime ir informuokime visuomenę apie kanapes, jų vartojimą ir naudą. Atsižvelkime į tai, kokios praktikos naudojamos kitose Europos Sąjungos ir pasaulio šalyse, objektyvias medikų išvadas apie kanapes. Atsisakykime stereotipų, kad kiekvienas kanapes vartojantis asmuo yra narkomanas ir nusikaltėlis.

3. Pradėkime diskusiją apie galimybę dekriminalizuoti minimalaus kiekio kanapių disponavimą ir vartojimą. Ieškokime konsensuso tarp skirtingų visuomenės grupių – kokia kanapių politika Lietuvoje butų optimali.

Daugiau informacijos: https://goo.gl/GzTvux

Rašyk komentarą