Šią savaitę Strasbūre vykusioje Europos Parlamento sesijoje ratifikuota pernai pasirašyta Europos Sąjungos ir Kanados laisvos prekybos sutartis (CETA).

CETA yra vienas ambicingiausių prekybinių pasaulio susitarimų, pagal kurį bus panaikinti 99% prekybos tarifai tarp ES ir Kanados.

Ekspertai teigia, jog sutartis prekybą tarp Kanados ir ES padidintų penktadaliu, tačiau tam, kad susitarimas įsigaliotų – jį patvirtinti turės 38 nacionaliniai ir regioniniai parlamentai. Vieno nepritarimas sutartį sužlugdytų.

Su liberalaus jaunimo nariais iš Baltijos šalių sausio gale inicijavome susitarimo palaikymo akciją ir matome realią naudą ir poreikį pritarti sutarčiai pavasario sesijos metu Lietuvoje.

,,CETA yra galimybė plėsti investicijas, kurti darbo vietas jaunimui, tai sutartis tarp vienų didžiausių pasaulio rinkų, kuri sąlygotų protekcionistinių barjerų naikinimą, mokesčių mažinimą ir palankesnes sąlygas verslui. – teigia Vilniaus liberalaus jaunimo organizacijos (VLJO) pirmininkė Deimantė Rimkutė.