Spalio 20 dieną ISM vadybos ir ekonomikos universitete Vilniaus liberalaus jaunimo organizacija kartu su partneriais: Lietuvos laisvosios rinkos institutu, Ayn Rand institutu ir ESFL (European Students For Liberty) surengė išskirtinę diskusiją „The Moral Case For Freedom“ su Yaron Brook ir Žilvinu Šilėnu.

Svečias iš JAV iškėlė labai įdomų klausimą: ar žmonės būna altruistiški, ar būti altruistu yra iš ties gerai? Atsakydamas į klausimus Y. Brook pateikė socialistinių ir laisvos rinkos valstybių pavyzdžius, aiškindamas jų ekonomikos augimo kitimus. Visa tai rėmėsi Ayn Rand sukurta objektyvizmo filosofija.

Su objektyvizmo filosofija galite susipažinti plačiau vaizdo klipe: https://www.youtube.com/watch?v=asery3UeBj4

Nuo 2000-ųjų metų Yaron Brook yra Ayn Rand instituto (ARI) direktorius. Skaito viešas paskaitas įvairiuose renginiuose, Y. Brook straipsniai publikuojami pasauly pirmaujančiuose  laikraščiuose ir interneto svetainėse kaip Forbes.com, The Wall Street Journal, USA Today, Investor’s Business Daily. JAV jis taip pat žinomas kaip garsus laidų vedėjas, knygų autorius bei filosofas. Pastaraisiais metais dr. Brook keliauja po pasaulį ir veda viešas paskaitas apie finansų krizės priežastis, kapitalizmo moralumą, valstybės nebuvimą per objektyvizmo prizmę ir objektyvizmo filosofijos atsiradimą.

Žilvinas Šilėnas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas, Ayn Rand gerbėjas, žymus Lietuvos ekonomistas, rašo straipsnius, dalyvauja diskusijose, skaito paskaitas konferencijose, Žinių radijuje veda laidą „Ekonomika šiandien“ ir rengia rubriką „Stebime valdžią“. Diskusijoje jis nagrinėjo kapitalizmo ir moralės problematiką iš Lietuvos perspektyvos.

Kviečiame peržiūrėti vaizdo įrašą ir su objektyvizmu susipažinti Yaron Brook ir Žilvino Šilėno paskaitoje: https://www.facebook.com/vln.liberalus.jaunimas/videos/10154661474468000/