Data: spalio 20, 2016 Tema: Skelbimai ir veiklos

Savaitgalį vykusioje 28-oje Lietuvos liberalaus jaunimo (LLJ) Sueigoje buvo įteiktas “Labiausiai laisvei nusipelniusio 2016” apdovanojimas. Šiais metais jis skirtas žurnalistui Andriui Tapinui.

Kiekvienais metais Lietuvos liberalus jaunimas (LLJ) metinės Sueigos metu įteikia apdovanojimą žmogui, įmonei, organizacijai, ar bendruomenei, LLJ nuomone, labiausiai prisidėjusiam ar prisidėjusiai prie laisvės idėjų sklaidos ar liberalios politikos įgyvendinimo Lietuvoje.

“Šiais metais respondentai beveik vienbalsiai tarė tik vieno žmogaus vardą ir pavardę. Žmogaus, kuris jų nuomone ugdo kritinį mąstymą socialinėje erdvėje, drąsiai reiškia savo nuomonę bei nebijo kritikuoti laisvę bandančių suvaržyti žmonių. Šiais metais jis suorganizavo „Laisvės pikniką“ ir įrodė, kad gyvename demokratiškoje valstybėje.” – teigia LLJ Pirmininkas Mantvydas Šemeta.

Atsiųstame sveikinime ir padėkoje už apdovanojimą, žurnalistas Andrius Tapinas teigė: “Laisvė yra mūsų visų. Tai didžiausia pasaulio sinergija, nes kiekvienas mūsų kovodamas už laisvę, kalbėdamas apie laisvę, veikdamas laisvės vardu, daro ir visus kitus šiek tiek labiau laisvesniais. Laisvė nėra baigtinis dydis, jos negalima monopolizuoti ir negalima pasisavinti. Laisvė nėra būsena, tai yra nuolatinis kelias, ir jūs matote, kiek tame kelyje yra kliūčių, kiek dar daug Lietuvoje yra žmonių, kuriems skauda dėl mūsų laisvės.”

Nuoširdžiai dėkodamas už apdovanojimą, “Labiausiai laisvei nusipelnęs 2016” akcentavo, jog “gali būti nusipelnęs laisvei tik tada, kai yra kiti, kurie dėl tavo veiksmų tampa laisvesni. O laisvėjančio žmogaus mintys, darbai ir gabumai yra didžiausios šitos valstybės vertybė.”

Tradicija rinkti labiausiai laisvei nusipelniusį Lietuvos liberaliame jaunime atsirado 1998 metais. Tarp „Labiausiai laisvei nusipelniusių“ jau yra Ričardas Gavelis, Algirdas Degutis, Marius Veselis, Algirdas Kaušpėdas, Marija Aušrinė Pavilionienė, Marijus Keršys, Viktoras Malinauskas, Valdas Adamkus, Fluxus ministerija, Algis Ramanauskas, Paulius Gritėnas, Rimvydas Valatka, Zita Čepaitė, ir kiti. Šiuo apdovanojimu taip pat yra apdovanoti ir Lietuvos laisvosios rinkos institutas, „Maisto bankas“ bei LR Konstitucinis teismas. Kandidatus į apdovanojimus gali teikti bet kuris LLJ narys ar skyrius, o nominaciją patvirtina LLJ Taryba.

Rašyk komentarą