Data: spalio 16, 2016 Tema: Skelbimai ir veiklos

Šių metų spalio 15-16 dienomis Vilniuje įvyko 28-oji Lietuvos liberalaus jaunimo (LLJ) Sueiga. Joje dalyvavo LLJ nariai iš visos Lietuvos, buvo priimti svarbiausi organizacijos gyvenimą formuojantys sprendimai. Vienos didžiausių jaunimo nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje pirmininku internetinio balsavimo metu buvo išrinktas Mantvydas Šemeta, organizacijos vairą perėmęs vienerių metų kadencijai.

Tarptautinės teisės ir verslo aukštojoje mokykloje savaitgalį vykusioje LLJ Sueigoje dalyvavo daugiau kaip pusantro šimto LLJ delegatų, kurių esminis tikslas – atstovauti savo skyrių nuomonę ir interesus nacionaliu mastu vykstančiame narių suvažiavime. Dvi dienas vykusioje Sueigoje buvo pristatyti aštuoni LLJ Valdybos ir skyrių teikiami dokumentai, svarstyta LLJ Strategija.

Naujai išrinkto LLJ Pirmininko Mantvydo Šemetos teigimu, šių metų LLJ Sueiga yra išskirtinė keliais aspektais. “Pirmasis jų – internetiniu balsavimu išrinkta LLJ Taryba ir LLJ Pirmininkas. Jau daugiau kaip penkmetį nenuilstančiai akcentuojame poreikį Lietuvoje įteisinį internetinį balsavimą kaip alternatyvų balsavimą dabar galiojančiam tradicinam balsavimui. Mūsų nuomone, internetinis balsavimas – tai galimybė paskatinti didesnę jaunimo dalį išreikšti savo pilietinę valią ir eiti link tolesnio modernios ir pažangios valstybės kūrimo.”

KItą išskirtinumą apibrėžia LLJ Sueigai teiktų dokumentų gausa ir dėl jų turinio vykusios diskusijos. Visuotiniame susirinkime buvo pateikti 8 dokumentai, kurių temos sukosi apie dvigubos pilietybės, internetinio balsavimo, civilinės partnerystės, balsavimo nuo 16 metų įteisinimą Lietuvoje, alkoholio kontrolės politiką, motyvacijos įprasminimo stojant į aukštąsias Lietuvos mokyklas reikiamybę, apie šeimos sąvokos apibrėžimą, apie marihuanos legalizavimą. “Džiaugiuosi, tokiu mūsų narių aktyvumu ne tik teikiant, bet ir svarstant pozicijas įvairiais klausimais. Nepaisant to, ne visi dokumentai buvo patvirtinti, jų kiekis ir kokybę įprasmino mūsų veiklos kryptingumą ir prasmingumą.” – teigia naujai išrinktas LLJ Pirmininkas Mantvydas Šemeta.

28-oje LLJ Sueigoje buvo išrinkta LLJ Taryba, jos nariais tapo: Lukas Stravinskas, Skirmantas Baikauskas, Teresė Škutaitė, Paulė Naruševičiūtė, Laurynas Timofejevas, Haroldas Mackevičius, Mykolas Knyza, Gabija Galbogytė, Deimantė Rimkutė, Justas Dovydėnas, Paulius Zablackas, Anastasia Chernysh ir Dovydas Lukaitis.

LLJ Kontrolės komisijos nariais dviejų ir trejų metų kadencijai buvo patvirtinti Raimonda Bogužaitė ir Kazimieras Celiešius. Jie pakeitė kadenciją baigusius Agnę Vaiciukevičiūtę ir posto atsisakiusį Julių Lizūną.

Šiais metais Labiausiai laisvei nusipelniusiu tapo Andrius Tapinas. Šį apdovanojimą kiekvienais metais teikia LLJ Taryba, kandidatus siūlyti gali visi LLJ nariai.

Dėkojme visiems dalyviams ir delegatams, visiems svečiams ir savanoriams, taip pat rėmėjams Amoka, Mantinga ir Tarptautinės teisės ir verslo aukštajai mokyklai.

Daugiau informacijos paskelbsime netrukus!

 

Rašyk komentarą