Šių metų rugsėjo 24 d., šeštadienį Vilniuje įvyko Lietuvos liberalaus jaunimo kartu su European Students For Liberty rengiama regioninė konferencija „The Baltic way“. Jos metu buvo siekiama apžvelgti Baltijos valstybių nepriklausomybės kelią bei šiomis dienomis kylančius iššūkius. Konferencijos metu sulaukta 130 dalyvių iš visos Europos, pranešimus skaitė ir diskusijose dalyvavo daugiau kaip 20 pranešėjų iš skirtingų politikos, ekonomikos ir socialinės srities ekspertai.

 

“Jau daugiau kaip ketvirtį amžiaus Baltijos valstybės gyvena laisvės ir nepriklausomybės ritmu bei skinasi kelią link modernių, atvirų ir savarankiškų visuomenių kūrimo. Lietuvos liberalus jaunimas kartu su Europeans Students For Liberty yra pasiryžusi aktyvinti dar inovatyvesnes ir naujovių nebijančias bendruomenes bei įtvirtinti jas skatinančius veiksnius mūsų kasdieniame gyvenime.” – teigia renginio koordinatorė Kotryna Tamkutė.

 

Students For Liberty – tai tarptautinė studentų aktyvizmu pagrįsta organizacija, šiuo metu įsitvirtinusi daugiau kaip 100 valstybių visame pasaulyje bei vienijanti daugiau kaip 140 000 studentų iš 1700 universitetų. Šiais metais Europoje bus surengtos 23 regioninės konferencijos. Kaip teigia renginio organizatoriai, viena jų rugsėjo 24 d. įvyks Vilniuje bei po vienu stogu sukvies jaunus, laisvės idėjomis alsuojančius žmones.

 

Lietuvos liberalus jaunimas jau ne pirmi metai rengia bei prisideda prie tarptautinę bendruomenę vienijančių bei laisvės idėjas atspindinčių renginių. „Ši konferencija yra vienas iš svarbiausių mūsų kasmetiniu renginių. Jo metu siekiame sutvirtinti mūsų ryšius su tarptautiniais partneriais bei atverti jauniems žmonėms galimybes susipažinti su procesais ir iniciatyvomis, apie kuriais dar nedrįstame kalbėti Lietuvoje“.

Vilniaus regioninėje konferencijoje buvo kalbama tokiomis temomis kaip atviros sienos, modernios e-valdžios technologijos, dalijimosi ekonomika. Pastaroji tema aptarta panelinėje diskusijoje, kurioje dalyvavo Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertai iš Lietuvos, teisininkai, viešosios politikos ekspertai bei svečias iš Lenkijos „Freedom and Entrepreneurship Foundation“ organizacijos. Pranešimus apie atviras sienas bei su jomis kylančius iššūkius, apie modernius sprendimus, pritaikomus valstybės darbo administravime, skaitė svečiai iš Vokietijos bei Didžiosios Britanijos.

„Kitose dvejose panelinėse diskusijose aptarėme Lietuvai artimus iššūkius, kuriems yra reikalingi visuomeniniai ir valstybės sprendimai“ – teigia renginio organizatoriai. Numatomos temos yra susijusios su emigracija bei moterų padėtimi darbo rinkoje. Jose dalyvavo specialistai iš Lietuvos, sulaukta Izraelio ambasadoriaus bei jo minčių, ką daryti, kad Baltijos valstybės sėkmingiau kovotų su minėtose srityse kylančiais sunkumais.

Pagrindiniai Vilniaus regioninės konferencijos akcentai – Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktoriaus Ramūno Vilpišausko, Kurk Lietuvai Alumni prezidento bei „Investuok Lietuvoje“ projektų vadovas Luko Savicko pranešimai bei diskusija su Europos Parlamento Pirmininko patarėju Arnoldu Pranckevičiumi, Europos Parlamento nariu Petru Auštrevičiumi, Latvijos liberalų partijos pirmininku Juris Puce, International Republican Institute atstovu Lietuvoje Jake Jones bei Vilniaus miesto savivaldybės nariu Vytautu Mitalu. „Tikimės, kad šių formatų metu turėjome galimybę išdiskutuoti, kokių sprendimų reikia Baltijos valstybėms, norint sukurti atviras ir konkurencingas visuomenes.“ – teigia Kotryna Tamkutė.

Konferencija vyko Socialinių mokslų kolegijoje (Kalvarijų g. 137E, Vilnius).
Partneriai: „IQ“, „Gelsva“, „Amoka“, „Mantinga“. „Žalia giria“.