Data: birželio 16, 2016 Tema: Politinės aktualijos

Šį sekmadienį, birželio 12 d., Jungtinėse Amerikos Valstijose, Orlando mieste įvykdytas teroro aktas, kurio metu naktiniame gėjų klube žuvo mažiausiai 50 žmonių, dar buvo 53 – sužeisti. Lietuvos liberalaus jaunimo (LLJ) Valdybos nuomone, šis įvykis, greta visų kitų į Vakarų visuomenę nukreiptų teroro išpuolių, yra neapykantos, agresijos ir baimės išdava, kuri, peraugusi į realius fizinius ar psichologinius aktus, gali padaryti neatitaisomą žalą.

LLJ Valdyba nori atkreipti dėmesį, kad jokio pobūdžio, jokiomis priemonėmis, nesvarbu į ką nukreipta neapykanta ir agresija negali būti pateisinama, ypatingai akcentuojant norą apsaugoti visuomenę nuo negatyvios informacijos, nepriimtinumą ar fizinį, psichologinį ar moralinį išskirtinumą kaip argumentus. “Esame įsitikinę, kad nei vienas individas neturi teisės kėsintis į kito asmens laisvę, tuo labiau imantis agresyvių ar neapykanta pagrįstų priemonių” – teigia LLJ Politinių reikalų koordinatorė Kotryna Tamkutė.

Atsakomybę už sekmadienį įvykdytą išpuolį prisiėmė “Islamo valstybė”, o pats įvykis buvo paskelbtas daugiausiai gyvybių nusinešusiomis šaudynėmis JAV istorijoje, pabrėžiant tai, kad buvo pasikėsinta į specifinę visuomenės grupę – lesbiečių, gėjų, biseksualų ir translyčių asmenų bendruomenę (LGBT).

“Nepaisant to, kad teroro aktas buvo nukreiptas, kaip skelbiama prieš LGBT bendruomenę, mes turime suvokti, kad bet kokiu atveju tai yra išpuolis prieš visuomenę ir jos gyvenimo normas. Šaudynėmis naktiname gėjų klube buvo pasikėsinta į teisę pasirinkti, į laisvę saviraiškai, o neapykanta buvo nukreipta prieš toleranciją kaip esminę visuomenės stabilumą užtikrinančią normą.” – įsitikinusi Kotryna Tamkutė.

LLJ Valdyba pabrėžia, kad neapykantos ir baime pagrįstos agresijos atspindžių toli ieškoti nereikia, jų galima atrasti kiekvieną dieną tam tikruose įvykiuose ar situacijose. Galime tik džiaugtis, jog nors ir atsiranda žmonių, marškinėlius puošiančių įvairiais užrašais, didžioji dauguma mūsų šalies gyventojų nepasiduoda neapykantai, negatyvumu grįstoms išankstinėms nuostatoms ir kiekvieną dieną kurią Lietuvą be diskriminacijos religinėms, seksualinėms, tautinėms ir kitoms mažumoms, be agresijos ir su stipria atsakomybės už savo mintis ir poelgius pajauta.“ – teigia LLJ Politinių reikalų koordinatorė Kotryna Tamkutė.

Rašyk komentarą