Šių metų kovo 23 d. 14 val. Lietuvos liberalus jaunimas (LLJ) LR Seime kartu su Liberalų sąjūdžio frakcija rengia forumą „Alkoholizmas – tarp priežasties ir rezultato”. Renginyje ekspertai kartu su jaunimo organizacijų atstovais aptars alkoholio vartojimui mažinti skirtas prevencijos priemones. Kitą dieną – kovo 24-ąją diskusija persikels į 6 Lietuvos miestus: Kauną, Klaipėdą, Panevėžį, Telšius, Tauragę ir Kėdainius.

Alkoholizmo problema – vis dar vienas sunkiausiai įveikiamų iššūkių šių dienų Lietuvos visuomenei. Politikai, visuomenininkai, sveikatos specialistai, interesų grupės ją spręsti siūlo pačiomis įvairiausiomis priemonėmis: draudimais, ribojimais, mokesčių didinimais ir kt. Nepaisant to, pasigendama konceptualaus požiūrio į problemą bei tikslingo darbo su ypatingos rizikos  visuomenės grupėmis, tokiomis kaip jaunimas.

Vilniuje vyksiančiame forume  “Alkoholizmas – tarp priežasties ir rezultato”mintimis apie problemos sprendimo būdus dalinsis ne tik savo srities ekspertai, bet ir su jaunimu dirbančios organizacijos. Tikimasi, kad kokybiška diskusija leis atrasti būdus bei priemones, kurios įgalintų šioje kovoje veikti ir jaunimą. Ekspertinę nuomonę forume pateiks Lietuvos laisvosios rinkos prezidentas Žilvinas Šilėnas, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorė Inga Juozapavičienė, Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Vitalijus Gailius, Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministro patarėjas Arnoldas Pikžirnis, Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos Valdybos narys Mindaugas Štelemėkas ir kt.

Bus aptarta  tiek valstybės institucinių priemonių nauda kovoje su alkoholizmo problema, draudimų ekonomikos įtaka visuomenei, tiek alkoholizmo plitimo priežastys ir veiksmingiausi  būdai su jomis kovoti.

Forumas “Alkoholizmas: tarp priežasties ir rezultato” vyks 2016 m. kovo 23 d. (trečiadienį) LR Seimo spaudos konferencijų salėje (II rūmai), nuo 14 val.

Maloniai prašome į renginį registruotis iš anksto: http://goo.gl/forms/hsVCKbvdet.

Daugiau informacijos rasite čia: http://goo.gl/ymDziG

—————————————————————————————————————-

 

Ketvirtadienį LLJ nariai kvies visus, kas neturėjo galimybės atvykti į Vilnių, diskusijoje apie alkoholio vartojimo prevenciją dalyvauti jiems patogesniuose miestuose.

Kėdainių liberalaus jaunimo filmų vakaras ,,Kaip įveikti alkoholizmo ligą’’

Vieta – Kėdainių atvirosios jaunimo erdvės (S. Dariaus ir S. Girėno g. 52)

Laikas – Kovo 24 d., 15 val.

 

Tauragės liberalaus jaunimo protmūšis “Laisvi protai”

Vieta – Muzikos klubas „Rūsys“ (Vytauto g. 83)

Laikas – kovo 24 d. 19 val.

 

Panevėžio liberalaus jaunimo diskusija Jaunimo užimtumas kaip alkoholio prevencija

Vieta – Panevėžio G. Petkevičaitės – Bitės viešosios bibliotekos menų skaitykla (Respublikos g. 14, Panevėžys)
Laikas – kovo 24 d. 14 val.

 

Telšių liberalaus jaunimo organizacijos diskusija “Kova prieš alkoholį – šviesti ar drausti?”

Vieta – TLJO būstinė (Respublikos g. 6A, Telšiai)

Laikas – kovo 24 d., 18 val.

 

Kauno liberalaus jaunimo diskusija “Alkoholio vartojimo kultūra”

Vieta: “Miesto sodas”, Laisvės al. 93, Kaunas

Laikas: kovo 24 d., 18 val.

 

Klaipėdos liberalaus jaunimo organizacijos diskusija “Alkoholizmas – uždraudėm pakankamai, gal pašviečiam?”

Vieta – Klaipėdos liberalus jaunimo organizacijos būstinė (Danės g. 9)

Laikas – Kovo 24 d. 18:00 val.