„Nežinau, kiek daug žmonių aš priverčiau susimąstyti ar pakeisti savo nuomonę, pagarbiau žiūrėti į kitus ir bandyti suprasti pasaulio įvairovę, bet tikiu, kad drąsi kasdienė kova su visuomenės ydomis ir agresyvia jų gynyba – kiekvieno liberalo pareiga.

Netylėkime ir neleiskime mūsų tildyti tiems, kuriems sveiko proto argumentus atstoja agresyvūs klyksmai ir prietaringos mintys.“

Šios mintys – tai ne tik tinkamai parinkti ir rišliai sudėlioti sakiniai apie neapčiuopiamus bei iš pažiūros ne taip paprastai suvokiamus dalykus – laisvę, pareigą, pasaulio įvairovę bei toleranciją ir visuomenės ydas. Tai žodžiai, kurie atspindi ir savyje talpina labai daug pozityvių emocijų, skatina veikti, pajusti aplinką bei stengtis ją tobulinti tiek, kiek leidžia galimybės.

Šie sakiniai, kuriuos išgirdo visi, šių metų spalio 18-ąją susirinkę į Lietuvos liberalaus jaunimo (LLJ) Sueigą, yra ištrauka iš Pauliaus Gritėno laiško LLJ kaip padėkos už suteiktą „laisvės vėliavnešio“ titulą. Šiuo metu Lietuvos ryto žurnalistu dirbantis Paulius Gritėnas jau minėtame laiške LLJ organizacijai ironizavo savo kandidatūros tinkamumą: „Neslėpsiu, jūsų sprendimas mane nustebino. Mintyse juokaudamas pamaniau, kad Egidijų Dragūną tokiu metu pasikviesti, matyt, būtų buvę sunkiau, tad pasirinkote mane.“ Ir visgi, visiškai priešingai. Paulius Gritėnas buvo pasirinktas už laisvės idėjos sklaidą kasdieninėje aplinkoje ir viešojoje erdvėje. Aktyviai socialiniuose tinkluose, tinklaraščiuose, komentaruose bei straipsniuose besireiškiantis autorius gvildena visuomenės aktualijas žmogaus teisių, teisingumo, pilietiškumo temomis.

Kaip teigia LLJ pirmininkas: „Laisvės vėliavą į Pauliaus Gritėno rankas nusprendėme įdėti ne dėl žurnalisto gebėjimo taikliai ir aštriai užčiuopti svarbias mūsų visuomenės problemas, tai ir taip yra akivaizdu. Šiuo apdovanojimu mes siekėme parodyti, kaip svarbu yra apskritai kalbėti apie galbūt kartais nepatogias temas bei pateikti jas kitu, nepatogiu kampu ir, žinoma, ieškoti galimų sprendimo būdų.“

Labiausiai laisvei nusipelniusio titulas – tai apdovanojimas, kiekvienais metais teikiamas kaip tam tikros veiklos įvertinimas, prisidedant prie laisvės idėjų sklaidos ar liberalios politikos įgyvendinimo Lietuvoje bei už jos ribų. Ši tradicija buvo pradėta dar 1998 metais, o tarp labiausiai laisvei nusipelniusių žmonių jau yra Marijus Keršys, Marius Veselis, Algirdas Kaušpėdas, Valdas Adamkus, Lietuvos laisvosios rinkos institutas, LR Konstitucinis teismas, Fluxus ministerija ir daug kitų, padedančių skleisti laisvės idėjas Lietuvoje.